pozwalają na lepszą komunikację pomiędzy klientem a prawnikiem. Ciekawym pomysłem jest tworzenie internetowych formularzy, w których można skierować pytanie odnośnie rozmaitych kwestii prawnych. Uzyskanie pomocy prawnej w tym zakresie będzie możliwe w niedługim czasie od otrzymania takiego pytania przez prawnika. Trzeba przyznać, że jest to bardzo szybki i prosty sposób na pozyskanie porady prawnej właściwie w każdej kwestii.
Prawnicy ? specjaliści w różnych dziedzinach
Jak wiadomo, istnieje naprawdę wiele różnych dziedzin prawnych. Innej porady prawnej poszukuje przecież osoba zastanawiająca się nad rozwodem, innej z kolei ktoś, kto ma problemy z ubezpieczeniami we własnej firmie. Jeszcze innej pomocy prawnej potrzebuje osoba mająca problem z nieuregulowanym żadną umową wynajmem mieszkania. Skąd wiedzieć, w jakiej dziedzinie prawa powinniśmy szukać pomocy? Zazwyczaj rozróżnienie poszczególnych specjalności prawnych nie jest proste, ale z pewnością skierowanie do jakiegokolwiek prawnika będzie skutkowało albo udzieleniem pomocy, albo przekierowaniem do innego punktu pomocy prawnej, w którym znajdziemy osoby o odpowiednich kompetencjach do udzielenia nam specjalistycznej porady.
Warto wiedzieć
Prawnik (daw. jurysta) ? osoba naukowo lub zawodowo zajmująca się prawem.
Niektóre systemy prawne wywodzące się z common law jako prawników najniższego stopnia zawodowego uznają także osoby o wykształceniu wyższym humanistycznym, zajmujące się zawodowo prawem. Obecnie jednak w większości krajów świata do wykonywania zawodów mających związek z prawem jest wymagane wyższe, uniwersyteckie wykształcenie prawnicze, a dla wykonywania kluczowych zawodów prawniczych, okresy dodatkowego stażu (aplikacja, asesura).
Prawie wszystkie zawody prawnicze traktowane są jako zawody zaufania publicznego. Tradycyjnie zawód adwokata (radcy prawnego) oraz notariusza (w krajach notariatu europejskiego, tzw. "kontynentalnego") uznawane są za wolne zawody, w związku z czym cechą charakterystyczną jest obowiązkowa lub dobrowolna przynależność osób je wykonujących do samorządu zawodowego. Zasadniczo poza systemem związkowym pozostaje, ze względu na powiązania z władzą publiczną, zawód sędziego i prokuratora.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawnik